۵ راه تشخیص تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی

تشخیص چرم طبیعی

محصولات چرمی طبیعی یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین محصولات مد و پوشاک است . لوازم شخصی بساری نیز از جنس چرم ساخته می شوند. برای تولید این محصولات نیز از چرم طبیعی حیوانات مختلفی استفاده می کنند . همین نکته سخت بودن و کمیاب بودن تولیدات چرم طبیعی سبب شده مجصولات چرمی قیمت بالایی نیز داشته باشد. هرچه پوست جیوانی که از آن برای تولید چرم استفاده کرده اند کمیاب تر باشد قیمت محصول تمام شده نیز بیشتر می شود. در این بین افراد سود جو زیادی پیدا می شوند که از نظارت کم، تنوع بالای محصولات چرمی و عدم آگاهی مشتریان استفاده می کنند و چرم های مصنوعی و کم کیفیت را به جای چرم اصلی به آن ها می فروشند و به قول معروف از آب گل آلود ماهی می گیرند .از این رو تشخیص چرم اصل از طبیعی اهمیت بالایی پیدا کرده است.

در این مقاله قصد داریم نحوه تشخیص چرم طبیعی از چرم های مصنوعی را به شکل کاربردی توضیح دهیم، تا دردام افراد سودجو نیفتید و پس انداز خود را با یک انتخاب اشتباه از دست ندهید!  ابتدا پیشنهاد می کنیم که محصولات چرمی خود را در یک فروشگاه معتبر با مشاوره حرفه ای خریداری کنید و اگر می توانید از نام تجاری معروف استفاده کنید. فروشگاه تیتی کالا از بهترین و با کیفیت ترین محصولات چرمی ، برا جلب رضایت مشتریانش استفاده می کند. حالا برای آشنایی بیشتر با نحوه تشخیص چرم طبیعی، به موارد زیر باید توجه کنید.

  1. لمس کردن

هنگامی که ما سطح دست چرمی واقعی را لمس می کنیم متوجه می شویم که کاملا صاف و نرم باشد. در چرم مصنوعی این احساس متفاوت است و به طور کلی چرم مصنوعی سفت و سخت است. نکته دیگر این است که در چرم واقعی در زمان لمس کردن احساس گرما می کنید.اما چرم مصنوعی باعث احساس سردی می شود و حس مردگی را منتقل می کند.

علاوه بر این، چرم دارای خاصیت الاستیکی بهتری است، و اگر ما سطح چرم را فشار دهیم به حالت اولیه باز می گردد، ضمنن در برخی از انواع چرم بعد از لمس متوجه موهای کوچکی می شویم که به طور طبیعی از بین نمی رود، که در چرم  مصنوعی این اتفاق نمی افتد.

در صورت امکان، چرم را پشت و رو کنید و ببینید که پارچه یا آستر داشته باشد؛ اگر وجود داشته باشد، تقریبا می توان مطمئن بود که  چرم واقعی است. به عنوان مثال، داخل یک کیف چرمی، با پارچه آستر دوزی می شود.

واقعیت مهم دیگر این است که چرم واقعی به اصطکاک با ناخن واکنش نشان می دهد. اگر با ناخن روی چرم بکشیم ، حالت خراشیدگی در آن ایجاد می شود. در این حالت زیر ناخن گُل پوست جمع می شود که نشان دهنده طبیعی بودن چرم است.

در نهایت ، چرم واقعی در مقابل سوراخ شدن توسط سوزن مقاوم است. درحالی که چرم طبیعی به راحتی سوراخ می شود.

۲.- بو کردن

این یکی از مهمترین آزمونهاست. بینی خود را به چرم نزدیک کنبد و آن را بو کنید. به طور کلی، خز واقعی دارای بوی خاصی است. این بوی متفاوت با توجه به چرم استفاده شده در  کمربند، کفش، کت چرم یا کالاهای چرمی  دیگر ، متفاوت است. به عنوان مثال پوست چرم دار بوی خاصی از پلاستیک است.

۳- دیدن

حرفه ایی ها با نگاه کردن به چرم طبیعی متوجه اصل بودن آن می شوند. چرم طبیعی دارای منافذی مانند منافذ پوست دست است که باعث تشخیص آن می شود. هرچند طرح حای چرم مصنوعی ممکن است گول زننده باشد . برای تشخیص چرم فقط با یک نگاه نیاز به مدت زمان طولانی کار با لوازم چرمی دارید.

تست نهایی و ساده ترین راه برای شناسایی چرم از طریق آتش است. می نوانید منبع گرمایی را به آرامی به چرم طبیعی نزدیک کنید  اگر شروع از داست دادن حالت طبیعی خود کرد ، چرم مصنوعی است. اگر وینیل یا پلاستیک باشد ، حتی می تواند سوزانده شود. در عوض، چرم طبیعی  اصلا تغییر نخواهد کرد . به طوری که شعله دهی درانتهای ساخت برخی از انواع کالاهای چرمی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.این یک آزمون غیر قابل انکار است، اما ما توصیه نمی کنیم که آن را در یک فروشگاه انجام دهید.انجام این آزمایش در فروشگاه ممکن است موجب تماس با آتش نشانی شود !!!

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم ساده ترین راه برای اطمینان از اصل بودن چرم خرید از فروشگاه های معتبری نظیر titikala است .

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

دوازده + هجده =

بالا